T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ISPARTA / MERKEZ - Mürşide Ermumcu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Okulumuzda yangın tatbikatı yapıldı. Yangın alarmı ile gerçekleştirilen tahliyenin ardından Isparta İtfaiyesi personelleri öğrencilere deprem ve yangın anlarında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Okulumuz yangın söndürme ekibine yangın tüpü kullanımına yönelik tatbikat yaptırıldı.

Kas

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız.

Kas

"MIT MATHEMATIK EUROPA ERKUNDEN " ETWINNIG PROJESİ LOGO YARIŞMASINDA OKULUMUZ 1. OLMUŞTUR.

Kas

Ulusal kalite etiketi ödülü kazanan projemizi okul müdürümüz öğrencileri makamında ağırladı.

Kas

Atamızı okulumuz çok amaçlı salonunda öğrencilerimizin hazırlamış olduğu programla andık.

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı okulumuz çok amaçlı salonunda 31 Ekim Salı günü çoşkuyla kutladık. Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle daha bir gururla kutladığımız bayramı okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programı izleyerek tamamladık.

Ekm

Cumhuriyetimizin 100. Yılını tüm yurtta olduğu gibi memleketimizde de coşkuyla kutladık.

Ekm

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı 22.10.2023 Pazar günü okulumuz çok amaçlı salonunda yapıldı. Toplantının ardından öğretmen veli görüşmeleri sınıflarda gerçekleştirildi. 

Ekm

Okulumuz öğretmeni Osman Kozluca E-Twinning projemizin kurucusu ve yürütücüsüdür. 

Ekm

Okulumuz İngilizce öğretmeni Hilal YİĞİT'in yürüttüğü 8 Türk, 8 yabancı ortaklı 'LinguAIfriend' adlı e Twinning projemiz öğrencilerimizin katılımıyla başlamıştır. Projemiz dil öğreniminde yapay zeka  konusunu ele almaktadır. Proje detaylarını görüşmek amacıyla ilk toplantı yapılmıştır.

Ekm

Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi içerisinde kompleks okullarının dahil olduğu 100 ağaç dikme etkinliğine öğrencilerimizle katılım sağlanmış ve fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

Eyl

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına okulumuz çok amaçlı salonunda Milli Eğitim Bakanımız Yusuf TEKİN 'in canlı olarak sunulan konuşmasını dinleyip ardından Öğretmenler Kurulu Toplantısı yaparak başladık. Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, tüm milli eğitim personeli ve milletimiz için hayrlı ve uğurlu olmasını diliyor, öğrencilerimizden yüksek başarılar bekliyoruz.

May

Share The Care projesinde Etwining günü Etkinliği gerçekleşti .

May

Teknolojiyi ve interneti bilinçsiz kullanmak, zamanla kullanım amaçlarından sapmaya ve bağımlılıklara neden olur. Bu hataya düşmemek için hem interneti hem teknolojiyi doğru ve güvenli kullanma konusunda kendimizi eğitmek ve arkadaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek gerekir.

Ekm

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği ve Sınıf Veli Toplantıları bütün öğretmenlerimizin katılımıyla 23.10.2022 tarihinde okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.